Recept za izradu "ljigavca"

Bogatom ponudom prirodnih i pedagoški neoblikovanih materijala, te njihovim sortiranjem i izlaganjem da budu djeci lako dostupni zadovoljavamo prirodnu potrebu djeteta za otkrivanjem novog i nepoznatog.

Djeca se svakodnevno okupljaju u centru istraživanja kojeg kontinuirano nadopunjujemo novim materijalima i sredstvima koja potiču senzomotorni razvoj.

Jedna od zanimljivih aktivnosti koju možete provoditi doma je tzv. „ljigavac“.

Potreban materijal:

1 šalica kukuruznog škroba („Gustin“ ili „Gussnel“)

½  šalice vode

jestiva boja

Izrada:

U posudu stavite kukuruzni škrob. Ulijte vodu i miješajte dok smjesa ne bude jednolična, bez grudica. Ako je smjesa preljepljiva, dodajte još malo kukuruznog škroba, a ako je presuha, dodajte još malo vode.

*lakše je miješati rukama. Da biste dobili odgovarajuću smjesu, potrebno je miješati 10-ak minuta.

U smjesu dodajte par kapi jestive boje i dobro promiješajte.

Ljigavca čuvajte nekoliko dana u plastičnoj vrećici, u hladnjaku, kako se ne bi osušio.